• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Relacje
Relacje

Wiceprezes odszedł na zawsze

Wczoraj 22 kwietnia bardzo późnym wieczorem dotarła do mnie kanałami facebookowymi informacja o odejściu człowieka bez którego turystyka w Lęborku nie będzie już taka sama.

Dzisiaj rano spotkaliśmy się na  akcji czyszczenia brzegów rzeki Łeby pn. "Błękit rzeki dobrem Krainy" , imprezie przygotowywanej od wielu lat przez LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" z jego dyrektorem na czele. Akcję sprzątania rozpoczął łamiącym się głosem, ze łzami w oczach prezes LOT- u Konrad Chmiel  wyrażając  odczucia nas wszystkich „Jesteśmy na ostatniej imprezie przygotowanej przez Janka. Najlepiej uczcimy Go robiąc to co zaplanował. …” Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak zarządził minutę ciszy i ruszyliśmy kajakami i pieszo wzdłuż rzeki. Atmosfera była znacznie cięższa niż w innych latach, bez żartów, wygłupów przybici wiadomością po prostu zbieraliśmy śmiecie.

Odszedł od nas na zawsze kol. Jan Kiśluk

Wiceprezes Wojewódzkiego Samorządu Przewodnickiego - Pomorskiej Federacji Przewodnickiej PTTK

Członek Komisji Rewizyjnej Regionalnego Oddziału PTTK w Słupsku

Wiceprezes Koła Przewodników PTTK w Lęborku

Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej, działacz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

animator kultury, przewodnik terenowy woj. pomorskiego, instruktor przewodnictwa, wykładowca na kursach przewodnickich, współautor wielu projektów turystyczno – kulturowych (m.in. Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba, "Baltic Heritage Routes", „Łączy nas rzeka Łeba”) .

Przybliżający młodzieży i dorosłym historię i piękno „Błękitnej Krainy”

Prowadzący wiele imprez miejskich i powiatowych (ciężko wyobrazić sobie scenę na imprezie w Lęborku bez konferansjerki Janka), rajdów i spacerów turystycznych. Za swoją działalność w PTTK był uhonorowany odznaką honorową „Za Zasługi dla Turystyki”, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową  PTTK, dyplomami Koła, Oddziału, Marszałka Województwa Pomorskiego.

Odszedł od nas nagle CZŁOWIEK pełen planów na przyszłość, wiecznie coś organizujący, załatwiający, żyjący z telefonem przy uchu. Rano, gdy spotkaliśmy się nad Łebą wszyscy nie mogli w to uwierzyć , bo przecież wczoraj rozmawialiśmy z Nim, umawialiśmy się na jakieś działania…

CZŁOWIEK, którego z dumą nazywałem przyjacielem.

Janku Lębork i PTTK bez Ciebie będą wybrakowane.

CZEŚĆ TWOJEJ PAMIĘCI !

 

zdjęcie Jana Kiśluka

       


Strona 1 z 22

Zegar

Linki

Zapraszamy:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama